379 D.D. Neveren London spindelur. A163

5234t_8dccd9590d4f844_med.jpeg
  • 5234t_8dccd9590d4f844_sm.jpeg
  • 5234a_8dccd95755dccd8_sm.jpeg
  • 5234b_8dccd957728b342_sm.jpeg
  • 5234c_8dccd9578c09edf_sm.jpeg
  • 5234d_8dccd957a3c602d_sm.jpeg
  • 5234e_8dccd957bb17ff2_sm.jpeg
  • 5234f_8dccd957cdcb6fd_sm.jpeg
  • 5234g_8dccd957e57d721_sm.jpeg
  • 5234h_8dccd957fdd7f1e_sm.jpeg
  • 5234i_8dccd9581409bf8_sm.jpeg
  • 5234j_8dccd9582a2458c_sm.jpeg
  • 5234k_8dccd95841283db_sm.jpeg
  • 5234l_8dccd9585c12077_sm.jpeg
  • 5234m_8dccd958709e8c1_sm.jpeg
  • 5234n_8dccd9588a82642_sm.jpeg
  • 5234o_8dccd958a269af8_sm.jpeg
  • 5234p_8dccd958b8428d9_sm.jpeg
  • 5234q_8dccd958cfc4aa7_sm.jpeg
  • 5234r_8dccd958e49f8e0_sm.jpeg
  • 5234s_8dccd958f83f24b_sm.jpeg

Märkt med "D.D. Neveren London".

Troligen tillverkad runt 1780-1800.

  • Skick:saknar visare, repor på urtavla samt bruks/åldersslitage
  • Storlek:Ø5,5cm
  • Vikt:104.5

Slagavgift (inkl. moms)20 SEK