2024-08-25 Webauktion Tandsbyn Jämtland

Allmoge, Saab 9-5, Guld fickur, Snidade lokar, Kappsläde, Fällbord, Klockor, Autografer Ingemar Stenmark m.m. Knivar, Motorsåg, Lisa Larsson, TV-kannor, Jämtälgen, Yxor, Volvo Penta med backslag, Verktyg, Porslin mm

Nu är alla objekt ute och sluttider satta, objekts nr är nu fast.

Visningstid Lördag 24/8 kl 09:00-10:00

Extra öppet för utlämning av varor V35.

Övriga tider se jamtloppan.se.

Avslutad
Tavla 50x61 Två personer som går i skogen. M68
16
Slutpris50 SEK
Avslutad
Oljemålning signerad (Landskap) 59x43cm. M57
17
SlutprisInga bud
Avslutad
Etsning L.O Gerdin -75 47x35cm. M63
20
SlutprisInga bud
Avslutad
Etsning L.O Gerdin -74 35x51cm. M64
22
Slutpris50 SEK
Avslutad
Issac Grünewald tryck (strand) 45x57,5cm. M65
23
Slutpris110 SEK
Avslutad
Litografi 872/1500 Lars Melander (kroppen i rörelse) 69,8x96,8cm. M67
26
Slutpris1 SEK
Avslutad
C.E.B. oljemålning (hus) 42,5x35cm. M59
32
Slutpris1 SEK
Avslutad
Broderad tavla (ros) 19x53cm. M66
39
Slutpris1 SEK
Avslutad
Karl Pontelius olja på pannå (landskap) 56x49cm. M58
41
SlutprisInga bud
Avslutad
Hans Ångsäter signerad oljemålning (porträtt) 55x74,5cm. M60
44
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tavla 47x36 Inglasad krita - Signerad L. Palo. M71
33
Slutpris1 SEK
Avslutad
Tavla trick 53x50 kvinna som läser. M69
59
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tavla 56x48 gamla hus med berg i bakgrunden. M70
65
Slutpris1 SEK
Avslutad
Tryck på duk (hästar) 74x59cm. M1
90
Slutpris90 SEK
Avslutad
Sixten Engberg signerad oljemålning (landskap) 81,5x69cm. M2
98
Slutpris50 SEK
Avslutad
Olja på duk signerad och daterad (norrsken) 61c50cm. M44
118
Slutpris50 SEK
Avslutad
Rolf Lidberg tryck i ram29,5x23,5cm. M45
122
SlutprisInga bud
Avslutad
Rolf Lidberg tryck i ram29,5x23,5cm. M46
123
Slutpris50 SEK
Avslutad
Rolf Lidberg tryck (troll i båt) 33x26cm. M47
131
Slutpris50 SEK
Avslutad
Carl Larsson litografi (pratande barn) 63x41cm. M48
132
SlutprisInga bud
Avslutad
W. Storn tryck Trollvassjuvet 58x42,5cm. M49
140
Slutpris50 SEK
Avslutad
W. Storn tryck (sittande troll) 60x44,5cm. M51
146
Slutpris50 SEK
Avslutad
W. Storn tryck (troll i bil) 60x44,5cm. M52
147
Slutpris50 SEK
Avslutad
W. Storn tryck (troll lagar mat) 60x44,5cm. M50
152
Slutpris50 SEK
Avslutad
Rolf Lidberg signerat tryck (troll plockar hjortron) 34,5x27,5cm. M53
153
Slutpris70 SEK
Avslutad
Velkov -67 litografi Pirano 36,2x56cm. M55
158
Slutpris50 SEK
Avslutad
Akvarell från Hammerdal 46,5x31,5cm. M56
159
SlutprisInga bud
Avslutad
Rolf Lidberg signerat tryck (troll bakar) 34,5x27,5cm. M54
161
Slutpris70 SEK
Avslutad
Oljemålning (båtar) 82x62. M3
165
Oljemålning (båtar) 82x62. M3
SlutprisInga bud
Avslutad
Broderad tavla (blommor) 59x49cm. M4
171
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tryck på duk (fjäder) 50x70cm. M43
208
SlutprisInga bud
Avslutad
Signerad målning (träd och himmel) 61,5x64,5cm. M5
210
SlutprisInga bud
Avslutad
Stig Sjöberg akvarell signerad 49,5x72,5cm. M6
213
SlutprisInga bud
Avslutad
Emanuel Bürgy oljemålning signerad 110,5x40cm. M7
243
Slutpris50 SEK
Avslutad
Oljemålning (båt) 149x39cm. M8
249
SlutprisInga bud
Avslutad
G. Nilsson signerad oljemålning 103x37cm. M9
305
Slutpris60 SEK
Avslutad
Signerad oljemålning 86,5x35cm. M10
321
Slutpris50 SEK
Avslutad
Broderad tavla (tiger) 53x43cm. M11
370
Slutpris50 SEK
Avslutad
Curt Fors Stilleben Lito 50/350. M11 (5) /
375
SlutprisInga bud
Avslutad
Broderad tavla (blommor ordspråk) 57x42cm. M12
392
Slutpris60 SEK
Avslutad
Godin -68 (landskap) Blandteknik. M23 (5)/
397
SlutprisInga bud
Avslutad
2st Trådtavlor. B105
411
2st Trådtavlor. B105
Slutpris50 SEK
Avslutad
Broderad tavla (karta) 51,5x43cm. M13
437
Slutpris60 SEK
Avslutad
Broderad tavla (fiskmåsar) 48x35cm. M14
466
Slutpris60 SEK
Avslutad
Broderad tavla (blomkrans) 41x40cm. M15
493
Slutpris50 SEK
Avslutad
2st Tryck (troll) 36x46cm. M16
507
SlutprisInga bud
Avslutad
Broderad tavla (katt) 34,5x43,5cm. M17
522
Slutpris50 SEK
Avslutad
Broderad tavla (silhuett) 34,5x43,5cm. M18
538
Slutpris70 SEK