2024-09-22 Webauktion Tandsbyn Jämtland

VW Passat V6 4-Motion, Clark truck, Cyklar, Märklin Lok, räls, gjutjärn, bokmärken, klippdockor, Pallar, Jämtälgar silver mm

Flera objekt tillkommer till & med 2024-09-20

Visningstid Lördag 21/9 kl 09:00-10:00

Extra öppet för utlämning av varor V39.

Avslutad
Signerad teckning krita (stad/hus) 66,5x80,5cm. M8
12
Slutpris60 SEK
Avslutad
Olja på duk signerad (hus och bergstoppar) 74,5x60,5cm. M13
17
SlutprisInga bud
Avslutad
Igge Karlsson färglitografi signerad, daterad 60,5x78cm. M9
19
Slutpris50 SEK
Avslutad
Olja på pannå signerad och daterad (landskap) 33x27cm. M20
22
Slutpris50 SEK
Avslutad
Carl Stenshammar signerad oljemålning Morgondimma 57x48,5cm. M16
23
SlutprisInga bud
Avslutad
Etsning (Jesus) 39,5cmx48,5cm. M17
30
SlutprisInga bud
Avslutad
Olja på pannå signerad (vattendrag) 41x33cm. M18
34
SlutprisInga bud
Avslutad
Trätavla Jämtland Härjedalen. M28
38
Slutpris180 SEK
Avslutad
Folke Uppgren olja på pannå signerad (landskap) 63x72cm. M29
39
SlutprisInga bud
Avslutad
Maria Lagerborg signerad färglitografi 53x43cm. M19
40
Slutpris50 SEK
Avslutad
Signerad olja på duk (brygga/båtar) 60x80cm. M30
42
SlutprisInga bud
Avslutad
Hugo Palmqvist olja på duk (frukstilleben) 77x47,5cm. M31
43
SlutprisInga bud
Avslutad
Nils Sture olja på duk signerad (vattendrag/landskap) 64x48cm. M32
46
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tryck (ängel) 45,5x55,5cm. M33
47
Slutpris170 SEK
Avslutad
Per Åkered olja på duk signerad (domherrar) 64,5x56,5cm. M34
50
Slutpris180 SEK
Avslutad
Carl G Wiklund olja på pannå signerad (rosor) 50,5x58,5cm. M35
51
Slutpris60 SEK
Avslutad
Lisa Johansson ulltavla signerad (fjäll) 55,5x47,5cm. M36
54
SlutprisInga bud
Avslutad
Tryck (gata) 41x51cm. M37
55
Tryck (gata) 41x51cm. M37
Slutpris50 SEK
Avslutad
Signerad oljemålning Jämtlands Vildmark 67,5x39,5cm. M38
58
SlutprisInga bud
Avslutad
Signerad olja på pannå (blommor) 35,5x53,5cm. M39
59
SlutprisInga bud
Avslutad
L Lundin -67 (hus/fjäll) 56x48cm. M40
62
Slutpris60 SEK
Avslutad
Signerad akvarell (landskap hus) 52x41cm. M41
63
Slutpris50 SEK
Avslutad
Göran Boström litografi (skog/rådjur) 41,5x31,5cm. M44
70
Slutpris50 SEK
Avslutad
Diverse tavlor och ramar Acke Åslund m.m. B45
143
SlutprisInga bud
Avslutad
Broderier ramar målarduk m.m. B60
195
Slutpris60 SEK
Avslutad
Curt Fors Stilleben Lito 50/350. M11 (5) /
230
SlutprisInga bud
Avslutad
Godin -68 (landskap) Blandteknik. M23 (5)/
249
SlutprisInga bud
Avslutad
Resväska med 4st tavlor. B111
469
Resväska med 4st tavlor. B111
Slutpris50 SEK
Avslutad
Lasse Åberg tryck i ram 23,5x18,5cm.
603
Slutpris220 SEK
Avslutad
Diverse ramar taklampa skomakarlampa m.m. B114
657
SlutprisInga bud
Avslutad
Sven Lindström tenn tavla (fågel). A401
785
SlutprisInga bud
Avslutad
3st Tryck i ram 33,5x27cm. A171
796
Slutpris50 SEK
Avslutad
Natasha Andersson signerad målning (ko) 35x35cm. M48
908
Slutpris50 SEK
Avslutad
Nils Nilsson Skum tryck (Vinterflyttning)54x44cm. M49
917
Slutpris50 SEK
Avslutad
Olja på duk med klocka (person hoppar) 48x67cm. M51
926
Slutpris190 SEK
Avslutad
Miniatyrmålning med fransk flagga. A72/
1059
Slutpris100 SEK
Avslutad
2st Vägghyllor och tavla Blåsippor Björn Gidstam. B52/
1241
Slutpris30 SEK
Avslutad
Målning Båt vid sjö. M19/
1327
Målning Båt vid sjö. M19/
Slutpris2 SEK
Avslutad
Tryck James McNeill Whistler. M23/
1328
SlutprisInga bud
Avslutad
Tryck (porträtt). M30/
1329
Tryck (porträtt). M30/
Slutpris40 SEK
Avslutad
Oljemålning Nedanför Näldsjön A. Sund -68. M74/
1332
SlutprisInga bud
Avslutad
Akvarell Loman Nittsjö. M22/
1334
Akvarell Loman Nittsjö. M22/
SlutprisInga bud
Avslutad
Nils Sture. Pastellmålning vatten å fjäll. M9/
1335
SlutprisInga bud
Avslutad
Tavla/Målning, Olle .Johansson -1980. M27/
1336
SlutprisInga bud
Avslutad
Målning från Skansen Vårdag. M14/
1338
SlutprisInga bud
Avslutad
Oljemålning, Rob. Sjöberg fjällen. M15/
1339
Slutpris80 SEK
Avslutad
Akvarell Två damer med hat Jörgen. M18/
1340
SlutprisInga bud
Avslutad
Tryck (båtar) 82x62. M3/
1343
Tryck (båtar) 82x62. M3/
Slutpris1 SEK