2024-09-22 Webauktion Tandsbyn Jämtland
VW Passat V6 4-Motion, Clark truck, Cyklar, Märklin Lok, räls, gjutjärn, bokmärken, klippdockor, Pallar, Jämtälgar silver mm
Flera objekt tillkommer till & med 2024-09-20
Visningstid Lördag 21/9 kl 09:00-10:00
Extra öppet för utlämning av varor V39.
- TavlorRensa filter
12
Signerad teckning krita (stad/hus) 66,5x80,5cm. M8
Slutpris60 SEK
17
Olja på duk signerad (hus och bergstoppar) 74,5x60,5cm. M13
SlutprisInga bud
19
Igge Karlsson färglitografi signerad, daterad 60,5x78cm. M9
Slutpris50 SEK
22
Olja på pannå signerad och daterad (landskap) 33x27cm. M20
Slutpris50 SEK
23
Carl Stenshammar signerad oljemålning Morgondimma 57x48,5cm. M16
SlutprisInga bud
30
Etsning (Jesus) 39,5cmx48,5cm. M17
SlutprisInga bud
34
Olja på pannå signerad (vattendrag) 41x33cm. M18
SlutprisInga bud
38
Trätavla Jämtland Härjedalen. M28
Slutpris180 SEK
39
Folke Uppgren olja på pannå signerad (landskap) 63x72cm. M29
SlutprisInga bud
40
Maria Lagerborg signerad färglitografi 53x43cm. M19
Slutpris50 SEK
42
Signerad olja på duk (brygga/båtar) 60x80cm. M30
SlutprisInga bud
43
Hugo Palmqvist olja på duk (frukstilleben) 77x47,5cm. M31
SlutprisInga bud
46
Nils Sture olja på duk signerad (vattendrag/landskap) 64x48cm. M32
Slutpris50 SEK
47
Tryck (ängel) 45,5x55,5cm. M33
Slutpris170 SEK
50
Per Åkered olja på duk signerad (domherrar) 64,5x56,5cm. M34
Slutpris180 SEK
51
Carl G Wiklund olja på pannå signerad (rosor) 50,5x58,5cm. M35
Slutpris60 SEK
54
Lisa Johansson ulltavla signerad (fjäll) 55,5x47,5cm. M36
SlutprisInga bud
55
Tryck (gata) 41x51cm. M37
Slutpris50 SEK
58
Signerad oljemålning Jämtlands Vildmark 67,5x39,5cm. M38
SlutprisInga bud
59
Signerad olja på pannå (blommor) 35,5x53,5cm. M39
SlutprisInga bud
62
L Lundin -67 (hus/fjäll) 56x48cm. M40
Slutpris60 SEK
63
Signerad akvarell (landskap hus) 52x41cm. M41
Slutpris50 SEK
70
Göran Boström litografi (skog/rådjur) 41,5x31,5cm. M44
Slutpris50 SEK
143
Diverse tavlor och ramar Acke Åslund m.m. B45
SlutprisInga bud
195
Broderier ramar målarduk m.m. B60
Slutpris60 SEK
230
Curt Fors Stilleben Lito 50/350. M11 (5) /
SlutprisInga bud
249
Godin -68 (landskap) Blandteknik. M23 (5)/
SlutprisInga bud
469
Resväska med 4st tavlor. B111
Slutpris50 SEK
603
Lasse Åberg tryck i ram 23,5x18,5cm.
Slutpris220 SEK
657
Diverse ramar taklampa skomakarlampa m.m. B114
SlutprisInga bud
785
Sven Lindström tenn tavla (fågel). A401
SlutprisInga bud
796
3st Tryck i ram 33,5x27cm. A171
Slutpris50 SEK
908
Natasha Andersson signerad målning (ko) 35x35cm. M48
Slutpris50 SEK
917
Nils Nilsson Skum tryck (Vinterflyttning)54x44cm. M49
Slutpris50 SEK
926
Olja på duk med klocka (person hoppar) 48x67cm. M51
Slutpris190 SEK
1059
Miniatyrmålning med fransk flagga. A72/
Slutpris100 SEK
1241
2st Vägghyllor och tavla Blåsippor Björn Gidstam. B52/
Slutpris30 SEK
1327
Målning Båt vid sjö. M19/
Slutpris2 SEK
1328
Tryck James McNeill Whistler. M23/
SlutprisInga bud
1329
Tryck (porträtt). M30/
Slutpris40 SEK
1332
Oljemålning Nedanför Näldsjön A. Sund -68. M74/
SlutprisInga bud
1334
Akvarell Loman Nittsjö. M22/
SlutprisInga bud
1335
Nils Sture. Pastellmålning vatten å fjäll. M9/
SlutprisInga bud
1336
Tavla/Målning, Olle .Johansson -1980. M27/
SlutprisInga bud
1338
Målning från Skansen Vårdag. M14/
SlutprisInga bud
1339
Oljemålning, Rob. Sjöberg fjällen. M15/
Slutpris80 SEK
1340
Akvarell Två damer med hat Jörgen. M18/
SlutprisInga bud
1343
Tryck (båtar) 82x62. M3/
Slutpris1 SEK