2024-06-30 Webauktion Tandsbyn Jämtland

Silver tackor, Volvo 940, Skoda Fabia, Peugot 407, Citroen, veterantraktorer, båtmotorer filmer finns, ljusstakar i mässing, norska mynt, gräsklippare, kameror, retro plåtleksaker, halsband, rullstolsramp, bord & soffor m.m.

Nu är alla objekt ute och tider satta.

Hämtning av varor:

Förläggarvägen 14, Tandsbyn.

Extra öppettider för utlämning efter auktion v27:

Måndag - Torsdag 10.00-18.00

Fredag: 08.00-16.00

Avslutad
3st Tryck. M8
94
3st Tryck. M8
SlutprisInga bud
Avslutad
Silhuettklipp (rådjur). M2 (5)/
190
SlutprisInga bud
Avslutad
Curt Fors Stilleben Lito 50/350. M11 (5) /
191
SlutprisInga bud
Avslutad
Marc Chagall slädfärd Tryck. M13 (5)/
194
Slutpris50 SEK
Avslutad
Bertil Nordström Skogen avverkas Etsning 5/10. M22 (5)/
215
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tavla Le Mont St Michel. M22
217
Tavla Le Mont St Michel. M22
SlutprisInga bud
Avslutad
Tavla James McNeill Whistler: Sinfonie in Weiß Nr. 2: Das kleine weiße Mädchen. M23
218
SlutprisInga bud
Avslutad
Svenskt tenn G. Faltin tavla. M25
220
Slutpris70 SEK
Avslutad
Tavla (segelbåtar). M24
219
Tavla (segelbåtar). M24
Slutpris70 SEK
Avslutad
Miniatyrmålning new government house Melbourne. A72
264
SlutprisInga bud
Avslutad
Tryck Summer Claude Monet. M35
291
Slutpris50 SEK
Avslutad
Målning (triumfbågen) Marice Girard. M77
328
SlutprisInga bud
Avslutad
4st Reliefer i mässing Bersbo 13,5cm. D18
392
Slutpris50 SEK
Avslutad
Målning (eiffeltornet) Marice Girard. M78
435
SlutprisInga bud
Avslutad
Teckning (modell). M55
489
Teckning (modell). M55
Slutpris50 SEK
Avslutad
Litografi (gård) R.H. Bartlott. M57
493
SlutprisInga bud
Avslutad
Litografi (Wiesbaden Kurhaus). M58
494
SlutprisInga bud
Avslutad
Litografi (hus/landskap). M59
498
Litografi (hus/landskap). M59
Slutpris50 SEK
Avslutad
Målning Tranor på Rastplats Larz Friberg. M60
500
Slutpris50 SEK
Avslutad
Målning (landskap) Scott. M56
490
Målning (landskap) Scott. M56
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tryck (same med renar) Johan Tirén. M62
636
Slutpris50 SEK
Avslutad
Målning Hästar Vid Stallet J. W. C. Wahlblom. M63
637
Slutpris100 SEK
Avslutad
Tryck (lax). M61
744
Tryck (lax). M61
SlutprisInga bud
Avslutad
EWK Hur länge till tuch. M24 (5)/
875
SlutprisInga bud
Avslutad
Färglitografi Ängsull Rolf Lidberg signerad baksida. M1
914
Slutpris240 SEK
Avslutad
Tavla Nils Rundgren signerad och daterad. M2
915
Slutpris440 SEK
Avslutad
Litografi Acke Åslund signerad och daterad. M3
916
Slutpris90 SEK
Avslutad
Oljemålning signerad P. Linde 1943. M4
917
Slutpris50 SEK
Avslutad
Tavla signerad. M5
918
Tavla signerad. M5
SlutprisInga bud
Avslutad
Tavla gråhund och älgko signerad Lars Friberg -88. M6
919
Slutpris260 SEK
Avslutad
Oljemålning Gumma fran Kall Ellen Øwre. M7
920
Slutpris70 SEK
Avslutad
Målning landskap signerad B. Hansson. M9
921
SlutprisInga bud
Avslutad
Tryck daterat. M10
922
Tryck daterat. M10
Slutpris50 SEK
Avslutad
Litografi hamn. M11
925
Litografi hamn. M11
SlutprisInga bud
Avslutad
Oljemålning landskap. M12
926
Oljemålning landskap. M12
Slutpris50 SEK
Avslutad
Litografi. M13
927
Litografi. M13
Slutpris50 SEK
Avslutad
Litografi bro. M14
928
Litografi bro. M14
SlutprisInga bud
Avslutad
Tavla (bergslandskap). M16
930
Tavla (bergslandskap). M16
SlutprisInga bud
Avslutad
Litografi svenska folkdräkter Leksand. M17
931
Slutpris50 SEK
Avslutad
2st Tavlor Det nittonde århundradets dräkter. M18
932
Slutpris50 SEK
Avslutad
Målning (sjö). M19
933
Målning (sjö). M19
SlutprisInga bud
Avslutad
Målning Landsbygd Gotland Gustav Edwall. M20
934
Slutpris50 SEK
Avslutad
Målning Rödhake Gullan Ekberg. M21
936
Slutpris60 SEK
Avslutad
Färgteckning änder. M26
937
Färgteckning änder. M26
SlutprisInga bud
Avslutad
Målning Skånekust motiv från vik Gustav Edwall. M27
938
Slutpris50 SEK
Avslutad
Målning (bro). M28
939
Målning (bro). M28
SlutprisInga bud
Avslutad
Etsning (porträtt) Axel Tallberg. M15
929
Slutpris190 SEK
Avslutad
Gipsreliv Egypter. D57 /
940
Gipsreliv Egypter. D57 /
SlutprisInga bud