2024-09-22 Webauktion Tandsbyn Jämtland
VW Passat V6 4-Motion, Clark truck, Cyklar, Märklin Lok, räls, gjutjärn, bokmärken, klippdockor, Pallar, Jämtälgar silver mm
Flera objekt tillkommer till & med 2024-09-20
Visningstid Lördag 21/9 kl 09:00-10:00
Extra öppet för utlämning av varor V39.
1
Märklin 3000 Tenderlok 39 006 med originalkartong. A1
Slutpris320 SEK
3
Fotogenlampa gul. C1
Slutpris280 SEK
4
Timmersax. D2
Slutpris110 SEK
5
Glasskål på fot. G24/
Slutpris30 SEK
7
Hålbom och Rasspe toppstång. D3
Slutpris130 SEK
8
4st General Electric kompaktlysrör 38W. D4
SlutprisInga bud
9
Frosts kniv. M6
Slutpris50 SEK
10
Skrin/kista i ek med beninlägg. B5
Slutpris650 SEK
11
Ole Einar Bjørndalen autograf 70,5x47,5cm. M7
Slutpris90 SEK
12
Signerad teckning krita (stad/hus) 66,5x80,5cm. M8
Slutpris60 SEK
13
Oval spegel. M11
Slutpris50 SEK
14
Paul Sahlin 1980 bonad 137x42cm. M12
Slutpris70 SEK
15
Märklin 3001 Rangerlok E63 09 med originalkartong. A2
Slutpris360 SEK
16
Kockums lavemangskanna. D5
Slutpris160 SEK
6
Takfotogenlampa. B1
Slutpris600 SEK
17
Olja på duk signerad (hus och bergstoppar) 74,5x60,5cm. M13
SlutprisInga bud
18
Spökis flygskola Svartvitt foto flygplan 53x51cm. M14
Slutpris160 SEK
19
Igge Karlsson färglitografi signerad, daterad 60,5x78cm. M9
Slutpris50 SEK
20
Parti vinylskivor Stevie Wonder m.m. A165
Slutpris60 SEK
22
Olja på pannå signerad och daterad (landskap) 33x27cm. M20
Slutpris50 SEK
23
Carl Stenshammar signerad oljemålning Morgondimma 57x48,5cm. M16
SlutprisInga bud
24
Äldre skolplansch 75,5x59,5cm. M21
Slutpris130 SEK
25
Äldre skolplansch 75,5x59,5cm. M22
Slutpris130 SEK
26
2st Speglar rokokostil. M10
Slutpris380 SEK
27
Kockums stekgryta. D6
Slutpris260 SEK
28
Äldre skolplansch 75,5x59,5cm. M23
Slutpris120 SEK
29
Äldre skolplansch 75,5x59,5cm. M24
Slutpris260 SEK
30
Etsning (Jesus) 39,5cmx48,5cm. M17
SlutprisInga bud
31
Hacka / Korp. B236
Slutpris50 SEK
21
Prisfiske Svartvitt flygfoto 43x53cm. M15
Slutpris60 SEK
32
Äldre skolplansch 75,5x59,5cm. M25
Slutpris120 SEK
33
Äldre skolplansch 75,5x59,5cm. M26
Slutpris160 SEK
34
Olja på pannå signerad (vattendrag) 41x33cm. M18
SlutprisInga bud
2
VW Passat V6 4 motion -99 dragkrok.
Slutpris6 750 SEK
35
Äldre skolplansch 75,5x59,5cm. M27
Slutpris160 SEK
36
Lodstrykjärn mässing. C2
Slutpris110 SEK
37
Parti vinylskivor Whitesnake Scorpions m.m. A166
Slutpris1 100 SEK
38
Trätavla Jämtland Härjedalen. M28
Slutpris180 SEK
39
Folke Uppgren olja på pannå signerad (landskap) 63x72cm. M29
SlutprisInga bud
40
Maria Lagerborg signerad färglitografi 53x43cm. M19
Slutpris50 SEK
41
Grensax och besman. B237
Slutpris50 SEK
42
Signerad olja på duk (brygga/båtar) 60x80cm. M30
SlutprisInga bud
43
Hugo Palmqvist olja på duk (frukstilleben) 77x47,5cm. M31
SlutprisInga bud
44
Äldre mjöllåda. B6
Slutpris170 SEK
45
Märklin 4018 vagn till rälsbuss DB 995 522-0. A3
Slutpris240 SEK
46
Nils Sture olja på duk signerad (vattendrag/landskap) 64x48cm. M32
Slutpris50 SEK
47
Tryck (ängel) 45,5x55,5cm. M33
Slutpris170 SEK
48
Behringer U-Control UMX610 MIDI keyboard. B7
Slutpris725 SEK