2024-09-22 Webauktion Tandsbyn Jämtland
VW Passat V6 4-Motion, Clark truck, Cyklar, Märklin Lok, räls, gjutjärn, bokmärken, klippdockor, Pallar, Jämtälgar silver mm
Flera objekt tillkommer till & med 2024-09-20
Visningstid Lördag 21/9 kl 09:00-10:00
Extra öppet för utlämning av varor V39.
49
Tavla med lampa och ljud (Vattenfall). B8
Slutpris60 SEK
50
Per Åkered olja på duk signerad (domherrar) 64,5x56,5cm. M34
Slutpris180 SEK
51
Carl G Wiklund olja på pannå signerad (rosor) 50,5x58,5cm. M35
Slutpris60 SEK
52
Glasflaska svagdricka. B3
Slutpris60 SEK
53
Märklin 3001 Rangerlok E63 02. A4
Slutpris220 SEK
54
Lisa Johansson ulltavla signerad (fjäll) 55,5x47,5cm. M36
SlutprisInga bud
55
Tryck (gata) 41x51cm. M37
Slutpris50 SEK
56
Parti lakan med spets. B9
Slutpris320 SEK
57
Parti lakan med spets. B10
Slutpris380 SEK
58
Signerad oljemålning Jämtlands Vildmark 67,5x39,5cm. M38
SlutprisInga bud
59
Signerad olja på pannå (blommor) 35,5x53,5cm. M39
SlutprisInga bud
60
5st Arabia kristall snapsglas. G14
SlutprisInga bud
61
Diverse vinglas snapsglas m.m. G23
SlutprisInga bud
62
L Lundin -67 (hus/fjäll) 56x48cm. M40
Slutpris60 SEK
63
Signerad akvarell (landskap hus) 52x41cm. M41
Slutpris50 SEK
64
Figurin Jungfru Maria. G24
Slutpris50 SEK
65
Glasflaska svagdricka. B2
Slutpris50 SEK
66
Signerad olja på pannå (landskap) 50x42cm. M42
SlutprisInga bud
67
Göran Boström litografi (hus/lador) 41,5x31,5cm. M43
Slutpris60 SEK
68
Lockurna. G25
Slutpris50 SEK
69
Carl-Harry Stålhane Rörstrand teservis 15 delar. G15
Slutpris280 SEK
70
Göran Boström litografi (skog/rådjur) 41,5x31,5cm. M44
Slutpris50 SEK
71
Väggrelief 33,5x49cm. M45
SlutprisInga bud
72
Retro lampkupa rosa. G16
Slutpris380 SEK
73
Lockurna blå. G26
Slutpris50 SEK
74
Väggbonad 1981 40x42cm. M46
SlutprisInga bud
75
Svartvitt foto i ram (hästar) 32x27cm. M47
SlutprisInga bud
76
2st Empire England lockurnor med förgyllning. G27
Slutpris110 SEK
77
Märklin 3000 Tenderlok 89 005. A5
Slutpris240 SEK
78
Diverse dockor. B11
SlutprisInga bud
79
Norrman Motala väggrelief påfågel. G28
Slutpris50 SEK
81
Rörstrand kanna. G17
SlutprisInga bud
82
Deco Hälsingborg burk med lock. G18
Slutpris320 SEK
83
Höganäs krus 5L. G30
Slutpris200 SEK
84
Stor Blå hänkelvas. G31
Slutpris110 SEK
85
Diverse dockor. B12
Slutpris50 SEK
87
Glasvas blå Till Mor. G32
Slutpris50 SEK
88
Italienskt bordsur. G33
Slutpris50 SEK
89
Deco Hälsingborg burk med lock. G19
Slutpris200 SEK
90
Gullaskruf räkskål. G20
Slutpris70 SEK
80
Storvas blå Italy. G29
Slutpris130 SEK
92
Heikki Orvola Arabia Miranda tårtfat. G35
Slutpris300 SEK
93
Höganäs krus. G1
Slutpris90 SEK
95
Cristal d'Arques Pompadour kristallservis. G21
Slutpris90 SEK
96
KGK typ 340 Traktorkompressor. B13
Slutpris525 SEK
86
Märklin 3065 diesellok DB V60 1009. A6
Slutpris380 SEK
97
Vas med blomdekor. G37
Slutpris100 SEK
98
Royal Porzellan Bavaria lockurna. G38
Slutpris100 SEK