2024-10-27 Webauktion Tandsbyn Jämtland
Volvo FL614, Instrument, LP-skivor, hästsaker, keramik mm mm.
Nu är alla objekt ute
Visning Lördag 2024-10-26 kl09:00-10:00.
Extra öppet för utlämning av varor V44.
- TavlorRensa filter
27
Per Julius signerad färglitografi (sjö) 59x47cm. M42
Slutpris100 SEK
46
1974 Chevrolet Caprice 81x46cm plansch. M43
Slutpris70 SEK
47
1974 Chevrolet Malibu classic 81x46cm plansch. M44
Slutpris70 SEK
59
1974 Chevrolet Impala Custom Coupe 81x46cm plansch. M45
SlutprisInga bud
184
Diverse tryck foton m.m. B271
SlutprisInga bud
224
Ernst Rasmussen signerad litografi (stilleben) 65,5x45cm. M13
SlutprisInga bud
230
Teckning krita 72x55,5cm. M14
SlutprisInga bud
238
4st Acke Åslund tryck (hästar) 45x30cm. M7
Slutpris120 SEK
241
G. Löwenmark signerad teckning (skepp) 31,5x40,5cm. M8
SlutprisInga bud
247
Marc Chagal tryck The Acrobat 50x75cm. M15
Slutpris70 SEK
250
Jean Skoglund signerad etsning (sjö) 64x50cm. M16
SlutprisInga bud
267
Signerad etsning Lofoten 64x49cm. M17
Slutpris50 SEK
273
Igge Karlson signerad färlitografi (kvinna i landskap) 47,5x63cm. M18
Slutpris50 SEK
288
Signerad etsning (herrgård) 47,5x59cm. M19
SlutprisInga bud
291
Mona Starfelt signerad färglitografi (personer i skog) 59x42cm. M20
Slutpris110 SEK
334
Robert Högfeldt tryck (troll) 49x38cm. M21
SlutprisInga bud
337
Axel Tallberg signerad etsning "En luffare" 27x40cm. M64
Slutpris80 SEK
342
Jens Peter Helge Hansen signerad litografi 49x36cm. M22
Slutpris70 SEK
373
Ernst Hällgren signerad etsning "Gårds Interiör" 39x49cm. M23
SlutprisInga bud
374
Signerad etsning (äldre gata)35x48,5cm. M24
SlutprisInga bud
380
Göran Boström litografi 53,5x42cm. M9
Slutpris60 SEK
381
Målning signerad (blomma?) 43x53cm. M10
SlutprisInga bud
388
Lizzie Olsson Arle signerad färglitografi "Resa i Medvind" 46x38,5cm. M25
SlutprisInga bud
389
Theddy Skog signerad etsning "Kattgränd"45,5x37,5cm. M26
Slutpris50 SEK
404
Theddy Skog signerad etsning "Pelikan, Slussen" 42,5x35,5cm. M27
Slutpris80 SEK
405
Uno Stallarholm signerad etsning (brovalv, Florens) 45x35cm. M28
SlutprisInga bud
412
Signerad akvarell (sittande kvinna) 19x38cm. M37
SlutprisInga bud
421
Jean Skoglund signerad etsning "Vårbäcken" 34x43cm. M29
SlutprisInga bud
426
Signerad etsning "Fjällgatan"41,5x33cm. M30
SlutprisInga bud
441
Signerad etsing "Kungsklippan" 41x31cm. M31
SlutprisInga bud
455
Willem Swidde Rosersbergs slott kopparstick 45x30cm. M32
SlutprisInga bud
447
Eric Hemmingson akvarell (landskap) 48,5x38,5cm. M38
Slutpris50 SEK
463
Signerad färglitografi (stad) 47,5x38cm. M33
SlutprisInga bud
471
Nikolai Astrup träsnitt Kapellanen og prestedatteren 38x32cm. M34
Slutpris380 SEK
472
Signerat träsnitt 23x32,5cm. M39
Slutpris60 SEK
481
Lotta Hagerman färglitografi "En Melodi" 28x28. M35
SlutprisInga bud
486
A. Jansson signerad etsning "Värmdögatan" 41,5x31cm. M36
SlutprisInga bud
489
Innsbruck pistkarta 50,5x40,5cm. M11
SlutprisInga bud
498
Signerat träsnitt (dansande par) 23x32,5cm. M40
SlutprisInga bud
521
Oljemålning (jägare, räv) 69x56cm. M41
SlutprisInga bud
606
Tryck på duk Madonna Della Segiola 88,5x83,5cm. B69
Slutpris50 SEK
671
Curt Fors Stilleben Lito 50/350. M11 (5) /
SlutprisInga bud
678
Godin -68 (landskap) Blandteknik. M23 (5)/
Slutpris1 SEK
778
Tryck (lax). M61/
SlutprisInga bud
968
2st Paul Riesser tryck Heineken coca Cola. A47
Slutpris50 SEK
973
Signerad litografi (landskap). A169
SlutprisInga bud
974
Johan Leksell signerat silhuettklipp (älg). A170
Slutpris50 SEK
989
Johan Leksell signerat silhuettklipp (ridande på häst). A171
Slutpris50 SEK