2024-10-27 Webauktion Tandsbyn Jämtland

Volvo FL614, Instrument, LP-skivor, hästsaker, keramik mm mm.

Nu är alla objekt ute

Visning Lördag 2024-10-26 kl09:00-10:00.

Extra öppet för utlämning av varor V44.

Avslutad
Per Julius signerad färglitografi (sjö) 59x47cm. M42
27
Slutpris100 SEK
Avslutad
1974 Chevrolet Caprice 81x46cm plansch. M43
46
Slutpris70 SEK
Avslutad
1974 Chevrolet Malibu classic 81x46cm plansch. M44
47
Slutpris70 SEK
Avslutad
1974 Chevrolet Impala Custom Coupe 81x46cm plansch. M45
59
SlutprisInga bud
Avslutad
Diverse tryck foton m.m. B271
184
Diverse tryck foton m.m. B271
SlutprisInga bud
Avslutad
Ernst Rasmussen signerad litografi (stilleben) 65,5x45cm. M13
224
SlutprisInga bud
Avslutad
Teckning krita 72x55,5cm. M14
230
Teckning krita 72x55,5cm. M14
SlutprisInga bud
Avslutad
4st Acke Åslund tryck (hästar) 45x30cm. M7
238
Slutpris120 SEK
Avslutad
G. Löwenmark signerad teckning (skepp) 31,5x40,5cm. M8
241
SlutprisInga bud
Avslutad
Marc Chagal tryck The Acrobat 50x75cm. M15
247
Slutpris70 SEK
Avslutad
Jean Skoglund signerad etsning (sjö) 64x50cm. M16
250
SlutprisInga bud
Avslutad
Signerad etsning Lofoten 64x49cm. M17
267
Slutpris50 SEK
Avslutad
Igge Karlson signerad färlitografi (kvinna i landskap) 47,5x63cm. M18
273
Slutpris50 SEK
Avslutad
Signerad etsning (herrgård) 47,5x59cm. M19
288
SlutprisInga bud
Avslutad
Mona Starfelt signerad färglitografi (personer i skog) 59x42cm. M20
291
Slutpris110 SEK
Avslutad
Robert Högfeldt tryck (troll) 49x38cm. M21
334
SlutprisInga bud
Avslutad
Axel Tallberg signerad etsning "En luffare" 27x40cm. M64
337
Slutpris80 SEK
Avslutad
Jens Peter Helge Hansen signerad litografi 49x36cm. M22
342
Slutpris70 SEK
Avslutad
Ernst Hällgren signerad etsning "Gårds Interiör" 39x49cm. M23
373
SlutprisInga bud
Avslutad
Signerad etsning (äldre gata)35x48,5cm. M24
374
SlutprisInga bud
Avslutad
Göran Boström litografi 53,5x42cm. M9
380
Slutpris60 SEK
Avslutad
Målning signerad (blomma?) 43x53cm. M10
381
SlutprisInga bud
Avslutad
Lizzie Olsson Arle signerad färglitografi "Resa i Medvind" 46x38,5cm. M25
388
SlutprisInga bud
Avslutad
Theddy Skog signerad etsning "Kattgränd"45,5x37,5cm. M26
389
Slutpris50 SEK
Avslutad
Theddy Skog signerad etsning "Pelikan, Slussen" 42,5x35,5cm. M27
404
Slutpris80 SEK
Avslutad
Uno Stallarholm signerad etsning (brovalv, Florens) 45x35cm. M28
405
SlutprisInga bud
Avslutad
Signerad akvarell (sittande kvinna) 19x38cm. M37
412
SlutprisInga bud
Avslutad
Jean Skoglund signerad etsning "Vårbäcken" 34x43cm. M29
421
SlutprisInga bud
Avslutad
Signerad etsning "Fjällgatan"41,5x33cm. M30
426
SlutprisInga bud
Avslutad
Signerad etsing "Kungsklippan" 41x31cm. M31
441
SlutprisInga bud
Avslutad
Willem Swidde Rosersbergs slott kopparstick 45x30cm. M32
455
SlutprisInga bud
Avslutad
Eric Hemmingson akvarell (landskap) 48,5x38,5cm. M38
447
Slutpris50 SEK
Avslutad
Signerad färglitografi (stad) 47,5x38cm. M33
463
SlutprisInga bud
Avslutad
Nikolai Astrup träsnitt Kapellanen og prestedatteren 38x32cm. M34
471
Slutpris380 SEK
Avslutad
Signerat träsnitt 23x32,5cm. M39
472
Slutpris60 SEK
Avslutad
Lotta Hagerman färglitografi "En Melodi" 28x28. M35
481
SlutprisInga bud
Avslutad
A. Jansson signerad etsning "Värmdögatan" 41,5x31cm. M36
486
SlutprisInga bud
Avslutad
Innsbruck pistkarta 50,5x40,5cm. M11
489
SlutprisInga bud
Avslutad
Signerat träsnitt (dansande par) 23x32,5cm. M40
498
SlutprisInga bud
Avslutad
Oljemålning (jägare, räv) 69x56cm. M41
521
SlutprisInga bud
Avslutad
Tryck på duk Madonna Della Segiola 88,5x83,5cm. B69
606
Slutpris50 SEK
Avslutad
Curt Fors Stilleben Lito 50/350. M11 (5) /
671
SlutprisInga bud
Avslutad
Godin -68 (landskap) Blandteknik. M23 (5)/
678
Slutpris1 SEK
Avslutad
Tryck (lax). M61/
778
Tryck (lax). M61/
SlutprisInga bud
Avslutad
2st Paul Riesser tryck Heineken coca Cola. A47
968
Slutpris50 SEK
Avslutad
Signerad litografi (landskap). A169
973
SlutprisInga bud
Avslutad
Johan Leksell signerat silhuettklipp (älg). A170
974
Slutpris50 SEK
Avslutad
Johan Leksell signerat silhuettklipp (ridande på häst). A171
989
Slutpris50 SEK