2024-10-27 Webauktion Tandsbyn Jämtland
Volvo FL614, Instrument, LP-skivor, hästsaker, keramik mm mm.
Nu är alla objekt ute
Visning Lördag 2024-10-26 kl09:00-10:00.
Extra öppet för utlämning av varor V44.
387
Cypréa klocka med ask. A460
Slutpris50 SEK
388
Lizzie Olsson Arle signerad färglitografi "Resa i Medvind" 46x38,5cm. M25
SlutprisInga bud
389
Theddy Skog signerad etsning "Kattgränd"45,5x37,5cm. M26
Slutpris50 SEK
390
Korg askkoppar m.m. A461
SlutprisInga bud
391
Militärt verktygsfodral. A364
Slutpris50 SEK
392
Mora isborr. B337
Slutpris80 SEK
393
Fyndlåda fat kannor skålar m.m. B338
Slutpris50 SEK
394
Militär verktygsväska/skidreparationsväska. A365
Slutpris90 SEK
395
Medaljer silversked klistermärken m.m. A462
Slutpris60 SEK
396
Askfat blå Italy. G4/
Slutpris4 SEK
397
Skål på fot glas med rosa kant. G10
Slutpris160 SEK
398
Liljeholmens kanalljus koppar fat skål m.m. A463
SlutprisInga bud
399
Militär verktygsväska. A366
Slutpris50 SEK
400
Fyndlåda bakformar råkostkvarn termos m.m. B339
Slutpris60 SEK
365
Militärt regnskydd. B331
Slutpris550 SEK
401
Ullmatta blå. B340
Slutpris1 000 SEK
402
Pälsmössa/vintermössa m/59. A367
Slutpris70 SEK
403
Klockdelar i låda. A464
SlutprisInga bud
404
Theddy Skog signerad etsning "Pelikan, Slussen" 42,5x35,5cm. M27
Slutpris80 SEK
405
Uno Stallarholm signerad etsning (brovalv, Florens) 45x35cm. M28
SlutprisInga bud
407
Fältmössa m/59 1989. A368
Slutpris50 SEK
408
Äldre dockvagn. B341
Slutpris60 SEK
409
Golvurna/vas gips. B342
Slutpris50 SEK
410
Flygmössa m/1930. A369
Slutpris120 SEK
411
Frimärken stämplade Sverige USA. A466
SlutprisInga bud
412
Signerad akvarell (sittande kvinna) 19x38cm. M37
SlutprisInga bud
413
ABU Admiral Special 8 med ABU Cardinal 355 Fiskerulle. D10
Slutpris120 SEK
414
Frimärken stämplade Irland Nederländerna Spanien m.m. A467
SlutprisInga bud
415
Defa motorvärmarkabel. D105
Slutpris120 SEK
417
Taklampa glas vit. B343
SlutprisInga bud
406
20st Fiskedrag ABU Reflex Rödins m.m. A465
Slutpris240 SEK
419
Frimärken stämplade Kanada Finland Indien m.m. A468
SlutprisInga bud
420
Glasskål på fot blå. G11
Slutpris180 SEK
421
Jean Skoglund signerad etsning "Vårbäcken" 34x43cm. M29
SlutprisInga bud
422
Frimärken stämplade USA Tyskland Polen m.m. A469
SlutprisInga bud
423
2st Besman. B345
SlutprisInga bud
424
Äldre Orion cykelpump. B346
Slutpris60 SEK
425
Frimärken stämplade Sverige USA m.m. A470
SlutprisInga bud
426
Signerad etsning "Fjällgatan"41,5x33cm. M30
SlutprisInga bud
427
Ski-Doo Summit 583 1994. B41
Slutpris1 050 SEK
416
6st Reijmyre Vinranka vinglas. G71
Slutpris150 SEK
428
Frimärken stämplade Australien Cypern Grekland m.m. A471
SlutprisInga bud
429
Mora isborr.
SlutprisInga bud
418
Väggklocka/väggpendyl. B344
Slutpris650 SEK
430
Spiralkabel släpvagn 13(10) polig med 13/7 adapter. D117
Slutpris100 SEK
431
Spegel med blått glas. B348
Slutpris280 SEK
432
Frimärken stämplade Sverige Frankrike Tyskland m.m. A472
SlutprisInga bud
433
Osram Elisabet el-ljusstake med låda. D29
Slutpris550 SEK