2024-05-26 Webauktion Tandsbyn Jämtland
Nu är alla objekt ute. Båtar, Toyota Corolla, Yamaha vattenskoter, Vedkap, Stor trädgårds urna i gjutjärn, Sameknivar, Båtmotorer, Mjölkkärra, Guldarmband, Ford Scorpio 2,9 & askkoppar... mm mm
- TavlorRensa filter
81
H.A Signerad tavla med guldram. B83
Slutpris100 SEK
177
Silhuettklipp (rådjur). M2 (5)
SlutprisInga bud
178
Silhuettklipp (hästar). M3 (5)
Slutpris260 SEK
179
Tryck. M4 (5)
Slutpris50 SEK
180
Teckning & bok Arvid Knöppel. M5 (5)
Slutpris70 SEK
181
Einar Hagnestad Teckning (porträtt) Krita. M6 (5)
Slutpris50 SEK
182
Oljemålning Rolf Wikström Mot Ås Kyrka. M7 (5)
Slutpris60 SEK
183
Solveig Hammarstedt -83 Trädgårdsarbete Krita. M8 (5)
Slutpris50 SEK
184
Ulla Liljenberg-Ardman Kyssen -79 Olja. M9 (5)
Slutpris500 SEK
185
Torgny Forsberg Fiskare Oljemålning. M10 (5)
Slutpris50 SEK
186
Curt Fors Stilleben Lito 50/350. M11 (5)
SlutprisInga bud
187
Litografi Lena Petterson Den Klaraste Dagen 123/220. M12 (5)
Slutpris50 SEK
188
Marc Chagall slädfärd Tryck. M13 (5)
SlutprisInga bud
189
G.H. Carlsson Kvälls-ljus Åresjön Olja. M14 (5)
Slutpris100 SEK
190
Tryck Katt som fiskar. M15 (5)
Slutpris140 SEK
191
F. Lodin Get på väg -71 Blandteknik. M16 (5)
Slutpris50 SEK
192
Tryck (barn med segelbåt). M17 (5)
Slutpris50 SEK
193
Acke Åslund Cykeltur Rödkrita. M18 (5)
Slutpris50 SEK
194
John Hedman Myrland Vigge Oljepastell. M19 (5)
Slutpris50 SEK
195
Tryck Acke Åslund Marknad. M20 (5)
SlutprisInga bud
196
Litografi Erik Hemmingsson Grand Hotell 210/395. M21 (5)
SlutprisInga bud
197
Bertil Nordström Skogen avverkas Etsning 5/10. M22 (5)
SlutprisInga bud
198
Godin -68 (landskap) Blandteknik. M23 (5)
SlutprisInga bud
199
EWK Hur länge till tuch. M24 (5)
SlutprisInga bud
200
Lars Bernström -92 stilleben Akryl. M25 (5)
Slutpris50 SEK
201
Rolf Lidberg Självporträtt -83 tusch. M26 (5)
Slutpris110 SEK
421
Teckning Acke Åslund. M29tavla
Slutpris130 SEK
653
Tavla i trä. A153
Slutpris50 SEK
742
Väggreliefer på trä fåglar. A174
Slutpris50 SEK
745
Plansch Handelsboden. A180
Slutpris160 SEK
790
Gipsreliv Egypter. D57
SlutprisInga bud